Blogi

detsember 12, 2023

Kuidas valida moodulahju?

1. Kas ahjust saab põhiküte või abiküte?
Selle järgi saab hakata hiljem valima mudelit. Mudelid algavad meie ahjude puhul 1800 kilost ja lõppevad 2700 kg juures – leidub igale maitsele ja soovile.

2. Mis on turul pakutavate ahjude kilohind?
Ahju valimise puhul oleks mõistlik vaadata ka kilohinda (täpselt nagu poes, juustu ja vorsti valimise puhul). Praegusel hetkel on üsna kerge endale turult soetada 6000 euro kandis ahju, mis kaalub ca 900 kilo. Sellise ahjuga on väga keeruline ruumi soojaks saada. Meie kõige kergem ahjumudel Juku kaalub 1800 kg ja hind jääb 6000 eurost märkimisväärset allapoole.

3. Kuhu ahi paigutatakse?
Üldiselt ei ole paneelmajade puhul sellega probleemi, kuid teinekord soovitakse ahju paigaldada teisele korrusele. Sellises olukorras peab kriitilisemalt jälgima, kuidas vahelagi selle raskuse välja kannab.

4. Millega ahi katta?
Üldiselt saab ahjupinnal viimistlusmaterjalina kasutada kõike, mis ei põle. Olgu selleks looduskivi, keraamiline plaat, krohv. Julgeme soovitada kõige rohkem krohvi, kuna see on sõbralik materjal, lihtne hooldada ja annab sooja hästi välja. Loomulikult on võimalik kasutada ka keraamilist plaati või keraamilise plaadi ja krohvi kombinatsiooni. Tihti soovitakse saada sellist ahju, mille fassaad on plaaditud ja küljed ja tagasein krohvitud.

Modulating furnace Mats with baking oven

4. Loodussõbralik valik? ECO moodulahi!
ECO ahi on Eesti esimene seeriatootmises valmiv pilukoldega moodulahi, mille mass on 2700 kg. Kolde ehituse iseärasuste tõttu hästi loodussõbralik – kõrge temperatuuri tõttu põleb hästi palju keskkonda saastavaid elemente koldes ära ja korstnast väljub puhtam õhk kui näiteks vanakooli umbkoldega ahjul.

Sulle võivad veel meeldida…