Blogi

august 29, 2023

Kogemuslugu: ühe pere kahe moodulahju lugu | @Lapseheaks

Täna avab oma koduuksed meile Instagramis @Lapseheaks nime all tegutsev armas perekond, kes on Ahja Moodulahjuga tuttavad olnud juba 2016. aastast. Esimene moodulahi Juku ehitati poissmehekorterisse ja teine moodulahi Mats saabus majja 2023. aasta alguses. 

1. Kuidas teie pere Ahja Moodulahjuni jõudis?

Korterit renoveerima hakates tuli leida parim küttelahendus, mis sobiks väikesesse korterisse nii oma välimuselt kui ka mõõtudelt. Mehe vanematel oli samal ajal täpselt sama mure ning tegelikult nemad jõudsidki läbi interneti otsingute kaudu just Ahja Moodulahjuni, mis vastas kõigile kriteeriumitele. 

2. Miks just (Ahja) moodulahi osutus valituks? Millised mudelid valisite?
Eelkõige osutuski ahju valimisel määravaks see, et väikesesse korterisse mõõdud sobisid ning nii oligi otsus tehtud! Teine korrus, kaks kõrvalkorterit ning kaks Juku ahju ühe päevaga – Ahja mehed on ikka võimekad! 

Maja renoveerima hakates ei olnud meil enam kahtlustki, kui ahi tuleb, saab see olema Ahja Moodulahi, sest olime kogemusega väga rahul. 

Moodulahi Juku 

3. Teie perel on vahepeal olnud lausa 2 moodulahju korraga, üks oli korteris ja teine nüüd suures majas – kuidas kogemus on olnud, kas moodulahi hoiab sooja või on lihtsalt hästi reklaamitud betoonist legoahi?
Olen üles kasvanud kodus, mille kütteallikateks olid pottsepa laotud ahjud ning pliit ja ausalt ei ole saanud mingist vahest aru, et moodulahi kehvem oleks. Paigaldus oli kordades kiirem, kütmine toimub samal viisil ning sooja hoiab samuti kaua. Majas on meil moodulahi eelkõige pandud tagavaravariandiks ning meeleolu loomiseks, põhiküte on õhk-vesi põrandates. Ehitusperioodil pidime aga üle poole talvisest hooajast majas sooja õhku sees hoidma vaid moodulahjuga ning hätta ei jäänud kordagi. Meilegi üllatuseks sai Mats ahi 170m2 majaga hästi hakkama!

4. Kas paigaldusprotsess oli tõesti 1-2 päeva või ei vasta see jutt ikkagi tõele?
Lisaks sellele, et Ahja meeskond on igati tore siis mõistavad nad tõesti ka kiiresti ning korralikult tööd teha! Korteri puhul juba mainisin, et teisele korrusele paigaldati ühe päevaga lausa kaks ahju, seega polnud mingi probleem ka majas ahi valmis teha. Mäletan, et ahju paigalduspäeval oli talve suurim lumetorm, kuid mehed jõudsid siiski ilusti kohale. Viimistluse palusime neil hiljem teha, sest soovisime enne majas tolmused tööd lõpetada. Sellest tulenevalt võttis kogu protsess meie Mats ahjuga kaks päeva aega.

“Kuidas majast saab kodu”

5. Kuidas ostuprotsess välja nägi? Palju saite kaasa rääkida? 
Jällegi siiralt vaid head kogemused! Olime pigem pirtsakad kliendid, kuna viimasel hetkel palusime endale suuremat ahju ja paigaldusele eelneval õhtul tegin Ahja meeskonnaga kiirvestluse ning palusin ukse ümber vahetada. Selle osas aga ei olnud ühtki nurinat ning kõikidele soovidele tuldi vastu isegi nii viimasel hetkel!

6. Ahja moodulahjuga saab kenasti ka süüa valmistada – kas olete proovinud?

Oleme kursis, et süüa saab Ahja moodulahjus teha, kuid me veel ei ole jõudnud seda ära katsetada! Kuigi üleöö tatrapuder või ahjukartul kõlavad küll päris ahvatlevalt, peaks äkki selle väljakutse tõesti vastu võtma!

7. Mis oleks need 3 märksõna, mis seostuvad teil Ahja Moodulahjuga?

Kiire ja puhas tööprotsess, soe kodu ning paindlikud.

Soovitame perekonna tegemistel silm peal hoida, sest igakuiselt leiab nende kontolt ka postitusi elust moodulahjuga. Jälgima saad hakata siit!

Sulle võivad veel meeldida…

Kuidas valida moodulahju?

Kuidas valida moodulahju?

Kuidas valida moodulahju? 1. Kas ahjust saab põhiküte või abiküte? Selle järgi saab hakata hiljem valima mudelit....