Blogi

september 26, 2023

Kuidas õigesti moodulahju kütta?

Räägime üle ahjukütmise ABC, et kõik oleks selge nagu seebivesi (või nagu ahju-uks). 

1. Kui ahjuklaas on tahmane, siis puhasta see spetsiaalse puhastusvahendiga (mitte kasutada tuhka, muudab klaasi häguseks). PS! klaasi puhasta ainult siis, kui see on maha jahtunud.

2. Enne kütmist kindlasti lükka vana tuhk restist alla. Kui tuhasahtel on täis, tühjenda see. Kontrollida üle ka õhuvahe kolde ees sisu ja kesta vahel, sinna kukuvad vahepeal söetükid (võib lihtsalt ülevalt alla lükata). Kui tuhasahtel liiga sügaval on, siis tõenäoliselt kukuvad tükid sahtli ette alumisse kambrisse. Kui tihedalt õhuluugi ees, siis kukuvad tükid sisse.

3. Puud aseta koldesse nii nagu teeksid puuriita. Koldesse käib AINULT kuiv halupuu. Ideaalne küttekogus on iga mudeli puhul meie kodulehel välja toodud, aga üldreegel on maksimaalselt kolmveerand kollet. Halupuu pikkused moodulahjudele leiad SIIT. 

4. Veendu, et õhuluugid ja siiber oleks lahti.

5. Süüta tuli PEALT süütekuubikuga (mitte wc paberi torbiku või ajalehega) Kui alt süüdata, siis läheb tuli liiga intensiivselt põlema ja tekib palju tahma.

6. Kui söed on hõõgumise lõpetanud, siis sulge siiber.

Ja viimane palve! Palun ärme viska koldesse kõike, mis sulle tundub, et “põleb” ju ära. Ahi ei ole prügikast! Lisaks tekib prügiga küttes korstnasse pigi, mis võib hullemal juhul süttida. 

Sulle võivad veel meeldida…

Kuidas valida moodulahju?

Kuidas valida moodulahju?

Kuidas valida moodulahju? 1. Kas ahjust saab põhiküte või abiküte? Selle järgi saab hakata hiljem valima mudelit....